Wczasy w Maroko

maroccoSpędzając wczasy w Maroko obowiązkowym punktem jest Marrakesz. Nad miastem dominuje meczet pochodzący z XII wieku. Niestety jest on otwarty tylko dla muzułmanów, a wyznawcy innych religii mogą go podziwiać tylko z zewnątrz. Punktem głównym Makkareszu jest plan, który został oznaczony na światowej liście dziedzictwa Unesco. Każdego wieczoru można podziwiać tu kuglarzy, gawędziarzy, zaklinaczy węży. Jeżeli ktoś chce spędzić wczasy w spokoju poleca się odwiedzić ustronne miejsca w As- Suwairze. W tej portowej miejscowości można kupić codziennie świeże owoce morza, a także prawdziwie odpocząć. Kto szuka typowo turystycznych, gwarnych miejsc poleca się odwiedzić Casablankę, Rabat czy Agadir. Warto także wybrać się na wycieczkę rowerowa do doliny Dades. Miłośnicy wspinaczki mogą wybrać się do wąwozu Todry.

Bilety lotnicze do Maroka

Z Warszawy do Agadiru możemy zakupić bilety lotnicze w liniach British Airways. Natomiast z Warszawy do Casablanki możemy skorzystać z usług linii Lot. Warto śledzić promocje polskich linii lotniczych, gdyż obniżone ceny do Maroka możemy znaleźć w edycji Szalonej środy z Lotem. Na tanie przeloty możemy liczyć nie tylko w regularnych liniach, ale także w tanich liniach lotniczych. Od 270 złotych zapłacimy za przelot w linii Ryanair. Irlandzki przewoźnik oferuje loty z Warszawy lub Wrocławia, a podczas podróży musimy liczyć się z jedna przesiadką. Przykładowo lot zaczyna się w Warszawie następnie mamy przesiadkę w porcie lotniczym w Paryżu, a następnie udajemy się do Fez. Podróż może wydawać się bardziej skomplikowana niż u regularnych przewoźników jednak za cenę 270 złotych wielu pasażerów skusi się na lot nawet z przesiadką.

Tanie a regularne loty

Od wielu miesięcy obserwujemy walkę między regularnymi lotami a tanimi liniami lotniczymi. Linie Lot czy British Airways oferują wyższy standard usług i więcej udogodnień na pokładach samolotów. Jednak ceny nawet w zapowiadanych promocjach są i tak o wiele wyższe, niż u przedstawicieli taniego latania. Wielu pasażerów patrzy na cenę. Jednak korzystając z regularnych lotów mamy korzyści poboczne. Między innymi w Locie możemy zbierać mile, które wymienimy na nagrody a także na mniejsze ceny za bilety lotnicze.

Comments are closed.