Regularne – tanie linie lotnicze

LufthansaNajwiększy i najpotężniejszy niemiecki regularny przewoźnik lotniczy Lufthansa, zamierza w niedalekiej przyszłości postawić na rozwój własnych tanich linii lotniczych.

Sprytna strategia

Przygotowana przez niego nowa strategia działania na europejskim rynku przewiduje, że już w przyszłym roku wszystkie wykonywane przez przewoźnika wewnątrz Niemiec połączenia krajowe, wyłączając jedynie porty lotnicze we Frankfurcie nad Menem i Monachium, scedowane zostaną na niemieckie tanie linie lotnicze Germanwings. Podobnych operacji spółka zamierza dokonać na międzynarodowych niektórych europejskich połączeniach. Celem Lufthansy jest skuteczniejsza konkurencja z istniejącymi już na rynku przewoźnikami, poprzez powołanie do życia nowej na rynku tanich linii lotniczych marki, która obsłuży wszystkie wymienione połączenia.

Czy nowa marka namiesza na europejskim rynku?

Niemiecki potentat lotniczy ma problemy finansowe, ale wierzy w efektywność swojego pomysłu oraz w to, że dzięki nowemu niskokosztowemu przewoźnikowi, działającemu pod ochronnym parasolem silnej firmy, odzyska rentowność na przewozach pasażerskich. Jak szacują analitycy przewoźnika, nowa linia Grupy Lufthansa w pierwszym roku swojej działalności obsłużyć może i do 18 mln. pasażerów, zapewniając im jednocześnie wysoką jakość swoich usług.

Nie jest jeszcze znana nazwa nowego taniego przewoźnika Niemiec. Jego główną bazą będzie port lotniczy Kolonia. Jak się okazuje podobną strategię wcześniej od Niemiec przygotowali Francuzi. Narodowe francuskie linie lotnicze Air France-KLM w podobny sposób zaplanowały działalność swojej nowej marki, Transavia.

O przewoźniku

Do Lufthansy należy wspomniana tania linia lotnicza Germanwings, świadczące przewozy regionalne linie Lufthansa City Line i Lufthansa Regional, przewoźnik Condor Airlines, turecko – niemieckie linie lotnicze Sun Express, lokalne linie lotnicze Air Dolomiti z siedzibą w Trieście we Włoszech. Lufthansa prowadzi także szerszą działalność w pokrewnej gałęzi, są to przewozy transportowe, posiada służby techniczne, jest dostawcą informatycznych rozwiązań dla lotnictwa, jest też największym na świecie dostawca posiłków dla linii lotniczych, prowadzi usługi szkoleniowe dla załóg, jest właścicielem biura podróży Thomas Cook i zajmuje się lotniczym ubezpieczeniem transportowym.

Siatka połączeń

Lufthansa proponuje 203 międzynarodowe trasy do 78 krajów. Zasięgiem swym obejmuje Europę, Afrykę, Azję i obie Ameryki. Świadczy swe usługi m.in. w Polsce, lądując i startując w portach lotniczych: Gdańska, Katowic, Krakowa, Poznania, Warszawy i Wrocławia. W swojej siatce połączeń serwuje 18 rejsów w obrębie Niemiec. Flota przewoźnika to ponad 300 samolotów. Na ich pokładzie pasażerowie mają dostęp m.in. do Internetu. Lufthansa to lider międzynarodowego porozumienia przewoźników Star Aliance. Swoim pasażerom oferuje udziału w programie Miles & More, w którym gromadzone mile mogą wymieniać na nagrody i darmowe przeloty.

Comments are closed.