Powrót do łask

plaża słonecznego brzeguW czasach PRL-u tzw. kraje demoludów były na topie naszych wakacyjnych celów. Po otworzeniu zachodnich granic, zmęczeni ograniczeniami minionego ustroju, rzuciliśmy się jak wygłodniałe wilki na atrakcyjne i nieznane nam zachodnie kurorty. W ostatnich latach zauważalny jest w turystyce powrót do łask bułgarskich miejscowości. Najczęściej na spędzenie w nich urlopu decydują się rodziny z dziećmi i nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ kurorty wybrzeża Morza Czarnego swoje oferty, jak i zagwarantowane atrakcje, właśnie do nich kierują.

Słoneczny Brzeg najbardziej się nam kojarzy z minioną epoką. Dzisiaj miejsce to przechodzi gruntowną przemianę ze starego na nowe, tętniąc nieustająco życiem zarówno w dzień, jak i nocy. Zjeżdżający się do niego turyści z całego świata mogą liczyć na niezliczoną ilość atrakcji, m.in. możliwość uprawiania różnych sportów wodnych, szaleństwa w aquaparkach, zajęcia dla amatorów aktywnego wypoczynku i bujne życie nocne w klubach i licznych barach. Plaża Słonecznego Brzegu pokryta jest delikatnym złotym piaskiem, tworzącym miejscami wydmy. Łagodne wejście do morza i płycizny są świetnym miejscem dziecięcych zabaw.

Letnią stolicą Riwiery Bułgarskiej jest Warna, będąca przy okazji trzecim, co do wielkości miastem kraju. Oprócz oczywiście wylegiwania się na złocisto-piaszczystych i szerokich plażach z dostępem do zjeżdżalni, jest na nich możliwość gry w siatkę plażową, piłkę nożną i uprawiania sportów wodnych. W Warnie znajdują się też oferujące na najwyższym poziomie usługi ośrodki SPA, baseny, delfinarium, dyskoteki i nocne kluby. Na amatorów zwiedzania czekają: muzea, cerkwie, rzymskie łaźnie. Jest tu też polski akcent, mauzoleum króla Władysława Warneńczyka.

Inny kurort, Złote Piaski, oferuje warunki na europejskim standardzie z rozbudowaną infrastrukturą, bogatym życiem nocnym, uważaną za jedna z najatrakcyjniejszych w Europie i oznaczoną błękitną flagą czystości piękną plażę ze złotym piaskiem. Wypoczywający turyści mają w kurorcie możliwość uprawiania różnorakich sportów: yachting, windsurfing, nurkowanie, jazdę konną, grę w tenisa, kręgle, mini golfa i bilarda. Złote Piaski mają swoje lecznicze źródła mineralne, centra SPA, urządzenia balneologiczne, sauny, solaria centra fitness i aquaparki. Atrakcją historyczną jest eremicki klasztor skalny, Monastyr Aładża.

Amatorzy nocnej rozrywki, uwielbiający przesiadywanie w dyskotekach i knajpach, czy kusząc los w kasynach, najchętniej odwiedzają Albenę. Kurort oferuje także doskonałe warunki amatorom sportów wodnych, plażowych i aktywnego wypoczynku. Atrakcją są tu ściany do wspinaczki, szkółka lotniarska i jeździecka. W Albenie znajdują się też centra SPA, postało również w okolicy wiele tras rowerowych, organizowane są także wyścigi samochodowe i motorowerowe. Pokryta jasnym, delikatnym piaskiem, albeńska plaża uznawana jest za jedną z najlepszych na tym wybrzeżu. Odznaczona jest prestiżową nagrodą ekologiczną Blue Flag, a jej walory podkreślają przepiękne piaszczyste wydmy.

Naprawdę dobrym pomysłem wakacyjnym jest oferta tanie latanie do Bułgarii i odpoczynek, w którymś z tamtejszych kurortów.

Comments are closed.