Nowe połączenia linii Ryanair

Najbardziej znane irlandzkie linie lotnicze Ryanair zaprezentowały ostatnio nowości w siatce swoich połączeń. Założone w 1985 roku przez rodzinę Ryan linie swoją siedzibę mają w Dublinie. Pierwszy lot odbył się w lipcu 1985 na trasie Waterford- Londyn (Gatwick). W wyniku szybko postępującego rozwoju tani przewoźnik już w dwa lata po rozpoczęciu swojej działalności we Wrocławiu mógł pochwalić się milionem obsłużonych pasażerów. Jest to jedna z najbardziej rozwojowych linii w Europie, dlatego też nic dziwnego, że przewoźnik ten wychodzi naprzeciw swoim klientom oferując im, co raz to nowe połączenia.

Linie lotnicze Ryanair ogłosiły, że planują uruchomienie kilku nowych połączeń min. z hiszpańskiej Girony do Rzeszowa i Szczecina ale ponadto irlandzki przewoźnik będzie obsługiwał loty do bułgarskiego Płowdiw oraz Tallina. Nowa siatka to także zupełnie nowe porty wśród nich znajdziemy takie lotniska jak: Cochstedt w Niemczech oraz Karlstad, Kristianstad i Skelleftea w Szwecji. Letni sezon roku 2011 to dla Ryanair czas ciężkiej pracy, bowiem będzie on w sumie obsługiwał ponad 6o tras z Girony, gdzie swoją bazę posiadać będzie dziesięć samolotów Boeing 737-800. Przewoźnik planuje w przyszłym roku osiągnąć wynik 4 mln pasażerów przewiezionych z hiszpańskiego lotniska.

W ostatnim wystąpieniu dla prasy Ryanair ogłosił ponadto, że na wiosnę uruchomia trzy połączenia z lotniska Cochstedt do Alicante, Malagi oraz na Gran Canarię. Będą to pierwsze regularne połączenia z tego portu lotniczego. Lotnisko Cochstedt położone jest 37 km na południowy zachód od Magdeburga.

Najbardziej znane tanie linie lotnicze, walczące o miano największego taniego przewoźnika, w chwili obecnej Ryanair przewozi około 60 milionów pasażerów rocznie na ponad 800 trasach w 25 krajach Europy, obsługując 152 portów lotniczych. Otwierając nowe połączenia dąży do powiększenia tego wyniku. Siłą irlandzkich linii lotniczych Ryanair jest fakt, że korzystają one z mniejszych lotnisk, docierając do większej liczby klientów oferując im tańszą i szybsza obsługę.

Comments are closed.