Kolejna linia lotnicza z kłopotami finansowymi

FlybeKolejna linia lotnicza została zmuszona do wprowadzenia planu oszczędnościowego. Przedstawiciel taniego latania Flybe, który oferuje bilety lotnicze do Warszawy obliczyły dość duże straty w porównaniu do ubiegłego roku. Starty wzrosły już teraz do 40 milionów funtów. Przedstawiciel taniego latania chciał początkowo za wszelka cenę ratować się od redukcji etatów i innych procesach oszczędnościowych, jednak teraz musi jak najszybciej znaleźć pieniądze. Na problemach przewoźnika może skorzystać easy jet, który odkupuje od Flybe tanie loty do Londynu Gatwick. Flybe opóźnił także dostawę maszyn. Bilety lotnicze do Londynu zawsze cieszyły się ogromną popularnością, jednak teraz z czegoś linia lotnicza będzie musiała zrezygnować. Problemem linii lotniczych został wzmożony także przez spadek liczby zainteresowanych pasażerów, w porównaniu do rosnących cen za paliwo. Wysokie ceny benzyny to problem wielu przewoźników. Flybe za paliwo wydał w tym roku ponad 122 miliony funtów, natomiast w zeszłym roku wydał tylko 104 miliony funtów. Z portu lotniczego w Warszawie możemy kupić bilety lotnicze do Birmingham, a także do Hiszpanii, Włoch, Finlandii i Francji. Obecnie będzie musiał jednak zredukować pewne loty.

Bilety lotnicze do Warszawy

Warszawa jako stolica jest bardzo popularnym miejscem turystycznym. Przede wszystkim przyciąga nie tylko zwiedzających, ale także wielu klientów biznesowych. Warszawa zlokalizowana jest na Nizinie Środkowo mazowieckiej. Tutaj znajduje się Parlament Prezydencki, Rady Ministrów a także głównych władz. Warszawa otrzymała tytuł metropolii globalnej. Do największych zabytków należy Zamek Królewski. Najbardziej znana jest Starówka- czyli zespół średniowiecznych budowli. Stare miasto otaczają mury obronne. Przykładem sztuki barokowej jest Oś Saska. W zachodniej części znajduje się Pałac Lubomirskich. Z czasu klasycyzmu pochodzi Plac Teatralny. Tutaj znajduje się Teatr Narodowy i Opera Narodowa. Warszawa to ogromny obiekt sztuki i nauki. Na południu miasta znajdziemy wiele obiektów sakralnych. Warszawa jest chętnie odwiedzana przez obcokrajowców.

Lotniska w Warszawie

Miasta posiada największy port lotniczy imienia Fryderyka Chopina. Obecnie trwa remont drugiego, warszawskiego lotniska w Modlinie. Modlin ma wspomóc obsługiwać ruch pasażerski na Okęciu, a także tutaj będą działały głównie tanie linie lotnicze jak Ryanair i Wizz air, które bardzo dobrze wpływają na turystykę stolicy. Tanie loty zachęcają do odwiedzenia naszego miasta. Obecnie linie lotnicze latają z Okęcia, jednak niebawem będą mogły wrócić do Modlina. Okęcie obsługuje wiele znanych linii lotniczych. Od grudnia możemy znaleźć tutaj najlepszych przewoźników świata jak Quatar Airlines czy linie lotnicze Emirates.

Comments are closed.