Irlandzki lew rządzi w Europie

RyanairEuropejskim rynkiem tanich lotów trzęsie od kilku lat najpotężniejszy kontynentalny nieskobudżetowy przewoźnik, Ryanair. Obserwując jego działalność widać w nim pewność siebie, tupet i przebojowość. Irlandzkie tanie linie lotnicze obsługują większość europejskich państw, a wśród nich są też i polskie porty lotnicze. Zasięgiem swym Ryanair obejmuje również północną Afrykę. Na powodzenie u podróżujących po kontynencie nie narzeka.

Latasz ze Stansted, sprawdź połączenia

Irlandzkie tanie linie lotnicze Ryanair planowały od kwietnia zwiększyć liczbę rejsów tanich lotów do Londynu Stansted, jak i z tego lotniska, ale z powodu wzrostu cen opłat lotniskowych, linie postanowiły zlikwidować z tego portu lotniczego część swoich połączeń. Przewoźnik zmniejsza obsługę lotniska aż o 9 proc. wykonywanych z i na niego swoich lotów. Łącznie z siatki swoich połączeń Ryanair wykreśla 170 przelotów na 43 trasach.

Obcięte najpotrzebniejsze wakacyjne kierunki

Przede wszystkim Ryanair tnie najpopularniejsze w sezonie letnim połączenia do Hiszpanii. Nie będzie z Londynu Stansted tanich lotów do Madrytu, Barcelony, Sewilli i Valladolid. Przewoźnik prorokuje, iż ta redukcja przyczyni się do znacznego spadku obsługi pasażerów tego przewoźnika na tym lotnisku, co za tym idzie, nawet utrata tysiąca miejsc pracy. Ryanair ciecie kierunków oficjalnie tłumaczy 6 proc. podwyżką opłat lotniskowych lotniska Londyn Stansted. Port lotniczy nie dawno zostało zakupione przez Manchester Airports Group. Szefowie Ryanaira podejrzewają, że podwyżki związane są właśnie ze sprzedażą tego lotniska nowemu właścicielowi. Apelują w związku z nią do Urząd Lotnictwa Cywilnego o zbadanie tej sprawy. Irlandzkie niskokosztowe linie dopatrują się, że zachętą wyłożenia aż półtora miliarda funtów za port lotniczy Stansted przez MAG była właśnie ta podwyżka.

Lublin zyskuje nowe połączenia

Jedne połączenia lotniska Stansted ten irlandzki przewoźnik tnie, a inne na nie rozszerza. Zwiększa bowiem na nie częstotliwość swoich przelotów z polskiego portu lotniczego Lublin. Ryanair od końca marca oferuje na Stansted cztery rejsy tygodniowo. Obecnie między nim a Lublinem kursuje trzy razy w tygodniu: w poniedziałki, środy i piątki. Od 31 marca między tymi portami lotniczymi będzie odbywał tanie loty jeszcze w niedzielę. Wylot ze Stansted liniami Ryanair zaplanowane są na 12:55, przylot do Lublina na 16:35, a powrotny tani lot do Londynu wystartuje o 17:00 i na miejscu samolot wyląduje o 18:45.

Lublinianie chętnie odwiedzający europejską stolicę finansów Londyn są powodem zwiększenia liczby przelotów między tym miastem, a swoim również u tanich linii lotniczych Wizz Air. Węgierski przewoźnik zwiększa częstotliwość tanich lotów do Londynu Luton do trzech rejsów tygodniowo. Do 4 kwietnia linie po tej trasie kursować będą dwa razy w tygodniu, we wtorki i soboty, a potem dojdą rejsy we czwartki. Wylot z Luton o 14:15, przylot do Lublina 17:55, a powrotny w godz. 18:25-20:05.

Comments are closed.