Czas zimowych wyprzedaży

WyprzedażZ nowym rokiem ruszyła w największych europejskich miastach zimowa wyprzedaż. Sklepy Paryża, Londynu, Berlina, Rzymu i Budapesztu obniżają mocno ceny. Nawet przeciętny zjadacz chleba może sobie pozwolić na zrobienie w nich atrakcyjnych zakupów.

W Paryżu w dużych domach towarowych można kupić kreacje zarówno sławnych domów mody, jak i mniej znanych projektantów. Małe paryskie sklepiki, których jest najwięcej w XIV dzielnicy w okolicach rue d’Alesia, sprzedają po niewygórowanych cenach ubrania najczęściej z odprutymi metkami. Wywieszają one w witrynach informacje o wyprzedażach wielkich marek bezmetkowych, końcówkach serii i zapasów. Warto też się przejechać do sklepów fabrycznych Usines Center pod Paryżem. Jeden z nich sąsiaduje z lotniskiem Charlesa de Gaulla, na które z Warszawy zaskakująco tanie loty wykonuje PLL LOT. Niedaleko Dysneylandu położone jest mini osiedle handlowe La Vallée, które zajmuje ponad 50 butików najznakomitszych domów mody. Ceny markowych rzeczy są w nich, co najmniej o jedną trzecią niższe niż w zwykłych sklepach. Paryż na wyprzedaże w tym roku zaprasza od 11 stycznia do 14 lutego. Przy okazji wizyty w stolicy Francji jak starczy czasu warto odwiedzić wspaniałe muzea i spróbować doskonałych win oraz poznać wyrafinowaną kuchnię.

Londyńskie wyprzedaże zimowe trwają już od drugiego dnia Świąt Bożego Narodzenia i potrwają prawie do końca stycznia zarówno w tych drogich butikach, jak i tańszych. Powodzeniem się cieszą największe domy towarowe przy Regent Street i Oxford Street. Przez ten ostatni przewija się w tym okresie około pół miliona kupujących. Oprócz tego, że można tu kupić praktycznie wszystko, kwitnie tu także prawdziwe życie nocne. Jednym z symboli Londynu jest ekskluzywny dom towarowy Harrods. Nieważne czy coś nim kupimy czy nie, prestiżowo jest go odwiedzić. w Dzielnicach Angel, Notting Hill i Camden znajdują się butiki mniej znanych projektantów, w których wyprzedaże również mają miejsce. W weekend w Notting Hill rozkłada się pełen staroci i oryginalnej odzieży targ. W brytyjskiej stolicy znajdują się również outlety, ale wstęp do nich jest płatny.

Wśród Polaków ogromnym zainteresowaniem cieszą się zakupy w Berlinie, z którym nas łączy zaledwie kilka godzin, np. pociągiem. Taką główną zakupową berlińską ulicą jest Kurfurstendamm. Młodzieżowe i nietypowe kolekcje znajdują się w pobliżu Tautentzierstraße. Sklepy z odzieżą słynnych projektantów znajdują się na ulicach Ku’damm, Tautzienstrasse oraz Friedrichstrasse. Zakupoholicy całe dnie spędzają w znanych berlińskich domach towarowych takich jak: Quartier 206, KaDeWe czy Arkaden. W stolicy Niemiec o wiele taniej kupujemy ubrania znanych marek sieciowych oraz kosmetyków marki Loreal, Revlon i Nivea.

Tak, więc jeśli chcemy zrobić udane zakupy to czas jest właśnie ku temu. Sklepy europejskich stolic oferują tak wielkie obniżki, że wprost grzechem jest z nich nie skorzystać.

Comments are closed.