Co było, a co będzie

SingapurJuż nie za rok, ale za kilka miesięcy rozjedziemy się wakacyjnie po świecie. Gdzie wyjedziemy najpewniej większość z nas jeszcze nie wie. W 2012 r. według Światowej Rady Turystyki za granicę łącznie wyjechało miliard osób, czyli co siódmy mieszkaniec naszej planety. Do niedawna podróże po świecie ze względów na wysokie koszty były dla bogaczy. Dzięki tanim liniom lotniczym i ich ofertom na tanie loty zwiększyło się grono, które może sobie pozwolić na wakacje za granicą. Chętnie wracamy co roku w te same miejsca. Są jednak i tacy, którzy poznawszy Europę chętnie z ciekawości wypuszczają się w świat innych kultur, odwiedzając kraje azjatyckie i Ameryki Południowej.

Piąte miejsce

Lokatę piątego miejsca, do którego turyści świata jeżdżą najczęściej, zajął będący mieszanką kultur, Singapur. Największą liczbę przybywających do niego turystów stanowią Chińczycy, rzecz jasna ten najliczniejszy kraj świata, ma do tej jednej z najbardziej zaludnionych na naszej planecie metropolii, ma najbliżej. Singapur przyciąga całą masą atrakcji. Nie tak dawno otworzono w nim największe na świecie oceanarium oraz fantastyczne Gardens by the Bay. Niestety Polska nie ma z nim bezpośredniego połączenia lotniczego.

Czwarta pozycja

Na miejscu czwartym znalazła się Antalya. To w niej swoje wakacje spędza 30 proc. przybywających do Turcji turystów, a wśród nich liczną grupą są Polacy. Nie ma w tym nic dziwnego bo możemy w niej przez 300 dni w roku cieszyć się nie rozpieszczającym nas w kraju słońcem. Atrakcją jej są m.in. 3 km plaży, aqua park, delfinarium, zachwycające zabytki. Na tanie loty do Antalyi możemy liczyć z Katowic tanimi liniami lotniczymi Onur Air, a z innych polskich lotniska kursuje w tamtym kierunku kilka linii czarterowych oraz turecki przewoźnik Corendon Airlines.

Trzecia miejscówka

Najsłynniejsza amerykańska metropolia, która nigdy nie śpi, czyli Nowy Jork, uplasowała się na medalowym trzecim miejscu. Każdego roku odwiedza miasto 11 mln turystów z całego świata. Nie wszyscy się w tym mieście zakochują, a wręcz je nienawidzą. Dzieje się tu bardzo dużo przez cały rok i w każdej minucie. Na tanie loty do Nowego Jorku z Polski możemy liczyć z Polskimi Liniami Lotniczymi LOT.

Brązowe miejsce

Należy ono do jednego z najbardziej rozrywkowych miast Europy, wielokulturowego Londynu. Stolica Wielkiej Brytanii przyciąga światowej sławy zabytkami, interesującymi muzeami, najlepszymi klubami i całą masą sklepów. Tanie loty do Londynu wykonują z Polski m.in. tanie linie lotnicze Wizz Air.

Zwycięzcą jest

Oczywiście miasto miłości, Paryż! Od lat stolica Francji triumfuje na liście najpopularniejszych kierunków. Uwielbiamy romantyczne spacery jej nad sekwańskimi bulwarami, przechadzki po Polach Elizejskich, zwiedzać przebogaty Luwr, robić sobie zdjęcia mając w tle Katedrę Notre – Dame i Wieżę Eiffla, paryskie kawiarenki i najpyszniejsze na świecie rogaliki. Tanie loty do Paryża serwuje z Polski m.in. norweski niskobudżetowy przewoźnik, Norwegian.

Comments are closed.