Berlin na każdą porę roku

Atrakcyjnym turystycznie miastem jest Berlin. O każdej porze dnia można do niego przyjechać na zakupy, zwiedzić znane zabytki miasta, zajrzeć do muzeów lub wziąć udział w wielu odbywających się w nim imprez. Stolica Niemiec położona jest nad dwoma rzekami, Szprewą i Hawelą, a także ich dopływami. Między Szprewą a dopływem Kupfergraben znajduje się na wyspie wpisany na listę UNESCO kompleks pięciu światowej sławy muzeów. Obiektów tego typu Berlin ma prawie dwieście. Dzięki nim młode pokolenia mogą poznać rozdartą w przeszłości historię miasta.

Berlin

Niezaprzeczalnym i najważniejszym symbolem Berlina jest będąca jego charakterystycznym i najbardziej rozpoznawalnym zabytkiem, Brama Brandenburska. Drugim jest wzniesiony na wzór ateńskich budowli łuk triumfalny. Z daleka widoczny jest trzeci symbol, licząca 368 metrów wysokości wieża telewizyjno-widokowa, na której znajduje się obrotowa restauracja. W Berlinie jest wiele kościołów. Największą uwagę zwraca na siebie Kościół Pamięci, ze względu na zniszczoną w czasie bombardowania podczas II wojny światowej wieżę. Fascynującą architekturę ma Reichstag, będący siedzibą niemieckiego Bundestagu.

W Berlinie cały czas coś się dzieje. W tym mieście naprawdę nie sposób jest się nudzić. Każdego dnia można uczestniczyć w jakiejś imprezie kulturalnej, rozrywkowej bądź sportowej. Z muzyką można się w nim spotkać, co wieczór w Operze, Filharmonii, czy Domu Koncertowym. Otworem stoją berlińskie teatry, małe sceny, rewia, kina. Te ostatnie są rajem dla kinomaniaków. Można w nich obejrzeć m.in. filmy nieme, którym akompaniuje orkiestra oraz nowoczesne koprodukcje, od 3D po filmy emitujące zapachy. Znaną plenerową imprezą jest Parada Miłości, w której maszerując ulicami Berlina biorą udział homoseksualiści. Odbywają się również w Berlinie różnego rodzaju targi o międzynarodowym zasięgu, m.in. Międzynarodowe Targi Elektroniczne, Międzynarodowe Targi Turystyczne i Międzynarodowe Targi Lotnicze. Od granicy Polski do Berlina jest zaledwie siedemdziesiąt kilometrów. Polacy mieszkający blisko niemieckiej granicy dojeżdżają w niecałą godzinę do stolicy Niemiec. Niestety ci, którzy mieszkają znacznie dalej, najszybciej w Berlinie się znajdą samolotem. Tanie loty na trasie Kraków – Berlin oferuje m.in. Austrian Air Lines.

Comments are closed.