Baju-baju jesteśmy bliżej Dubaju

DubajW środę 6 stycznia 2013 roku tuż po godzinie 10:00 wylądował na Lotnisku Warszawa-Okęcie pierwszy rejsowy samolot regularnych linii lotniczy Emirates Airlines, Airbus A330-200 o historycznych dla tego wydarzenia numerach rejestracyjnych, A6-EAJ. Działający od 1985 roku przewoźnik Zjednoczonych Emiratów Arabskich zainaugurował w tym dniu swoją obecność w polskim Porcie Lotniczym Chopina. Wydarzenie to nie umknęło uwadze polskim mediom. Po wylądowaniu Emirates Airlines w Warszawie odbyła się konferencja prasowa posiadającego 195 samolotów przewoźnika.

Warszawa-Dubaj w zasięgu portfela

Samoloty arabskich linii Emirates raz dziennie przez siedem dni w tygodniu oferuje od 6 stycznia połączenia między Warszawą a niesamowitym miastem największych wieżowców świata, Dubajem. Rejs do Warszawy jest pierwszym połączeniem, jaki Emirates do Polski wykonuje i 129 kierunkiem w siatce połączeń tych linii lotniczych. Z Dubaju do Warszawy samolotem Emirates Airlines przyleciały 162 osoby. W drodze powrotnej, samolot arabskiego przewoźnika, posiadający 227 miejsc, w tym 12 w klasie pierwszej, 42 w klasie biznes oraz 183 w klasie ekonomicznej, był całkowicie zapełniony. Wśród pasażerów inauguracyjnego rejsu z Dubaju do Warszawy znaleźli się ważni przedstawiciele grupy Emirates, a także instytucji Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Ambasador ZEA w Polsce Asim Mirza Ali Mohammed Al Rahma powitał na stołecznym lotnisku Polski przybyłą delegacje.

Jakie z tego mamy korzyści

Dla Polski, jak i samego Lotniska Warszawa-Okęcie połączenie naszej stolicy z Dubajem przez jedną z największych linii lotniczych świata, doskonale znanej nam z zachowania wysokich standardów obsługi pasażera, jest ogromnym wydarzeniem i zaszczytem. Wzmacnia się tym samym pozycja warszawskiego portu lotniczego, jako ważnego regionalnego hubu przesiadkowego w Europie Środkowej. Pasażerowie z czterogwiazdkowej linii lotniczej świata korzyść mają, z bezpośredniego dostania się do Dubaju, a z niego dalsze połączenia ze 124 miastami świata. Emirates Airlines oferuje trzy klasy przelotu: ekonomiczną, biznesową i pierwszą.

Oferta Emirates Airlines

Nowe połączenie z Warszawy do Dubaju jest niezwykle zachęcająca ofertą urlopową tym bardziej, że linie lotnicze Emirates Airlines serwują pasażerom w bardzo atrakcyjnych cenach bilety lotnicze do Azji i na Malediwy. Ich koszt to zaledwie 1418 zł. Taka oferta była powodem obniżenia cen biletów u konkurenta arabskiego przewoźnika – Qatar Airways, który to od 5 grudnia 2012 roku obsługuje również warszawskie lotnisko. Niezwykle atrakcyjne stawki u obu przewoźników są powodem odnotowywania znacznego wzrostu sprzedaży biletów z Warszawy do miast całego świata. Prawdopodobnie lutowe rejsy wykupione zostały w stu procentach. Jednym z atrakcyjniejszych kierunków, dostępna dla niewielu zazwyczaj ze względu wysokie ceny za bilety lotnicze Australia, dziś u obu przewoźników znajduje się w niskiej cenie.

Comments are closed.