Argentyna

Z charakteryzującym się liryką, improwizacją i bliskością partnerów, dynamicznym tangiem, kojarzy się nam Argentyna. Tancerze wyrażają w nim zazwyczaj, smutek lub zawód miłosny. Ulice, kluby i bary argentyńskiej stolicy Buenos Aires wypełniają hipnotyzujący tangiem przybyszów, pełni pasji i namiętności tancerze, na których patrzeć można godzinami. Buenos Aires dysponuje najlepszymi szkołami tanga.

Argentyna

Stolica Argentyny postrzegana jest za najbardziej europejską metropolię Ameryki Południowej, co nie do końca się zgadza, gdyż ma ona własny styl, historię i kulturę. Niełatwo jest poznać tę tłoczna I głośną metropolię, w której po zmroku bywa też bardzo niebezpiecznie. Nie ma tu godnych polecenia zabytków. Miasto wypełniają monumentalne budowle, obdrapane budynki i brudne ulice. Jednak dzięki panującemu tu klimatowi są tacy, którzy zakochują się w Buenos Aires od pierwszego wejrzenia.

Ze względu na kolorowe domy charakterystyczna jest portowa dzielnica stolicy, La Boca, która przyciąga rzesze artystów oraz z racji na znajdujący się tu stadion jednego z najsłynniejszych piłkarskich klubów świata, i kibiców. Dla Polaków, znawców I miłośników literatury, atrakcją będzie wędrówka po centrum miasta, śladami mieszkającego tu w połowie ubiegłego wieku Gombrowicza. Będąc w Buenos Aires warto też zajrzeć do najwspanialszej nekropolii świata Recoleta, stoją tam grobowce mające rozmiary domów.

Poza stolicą wskazane jest zobaczyć coś więcej. Argentyna skupia wszystkie krajobrazy świata, a więc tropikalną dżunglę, pustynię, lodowiec i ośnieżone szczyty. Prawdziwym rajem dla miłośników pięknych krajobrazów są Andy w północno-zachodniej kraju, a w szczególności szlak Quebrada de Humahuaca. Zobaczy się tu dziwaczne formy skalne, osuszone słone jeziora, skąpą roślinność i Purmamarca, niesamowite wzgórze siedmiu kolorów.

Na północnym krańcu Argentyny zobaczymy najbardziej spektakularne wodospady ziemi, Cataractas Iguazu. Gigantyczne masy wody kłębią się na 2 km długości, czemu towarzyszy rozchodzący się do 20 km huk. Obłoki pary z pomocą słońca tworzą nieprawdopodobnie piękne tęcze.

Malowniczym i niezwykłym miejscem na północy Argentyny są powstałe w wyniku wyschnięcia jeziora dwa duże solniska Salinas Grandes. Niesamowite wrażenie robi popękana tu niebiesko-biała ziemia. W jednym z licznych solnych basenów można się wykąpać.

Południowy kraniec Argentyny to mroźna Patagonia z niezwykłym, będącym wielkością Buenos Aires, lodowcem Perito Moreno. Miejscami jego wysokość dochodzi 24-piętrowego wieżowca. Trzeba się tu trzymać wytyczonych ścieżek, gdyż od czoła lodowca oderwać się potrafią ogromne lodowe bloki.

W położonych w centrum Parku Narodowego Nahuel Huapi miasteczku San Carlos de Bariloche będziemy się czuli jak w Alpach. Od czerwca do września miasto zamienia się w prawdziwe centrum sportów zimowych.

Z wielu możliwych rejsów, tanie loty z Warszawy do Buenos Aires, z przesiadką w Rzymie, wykonuje włoska Alitalia.

Comments are closed.