Ameryka zawsze na czasie

Podróż do AmerykiNiewielu z nas chciałoby tam mieszkać, ale prawie każdy marzy, by chociaż raz odwiedzić Stany Zjednoczone Ameryki. Ten pełen kontrastów kraj jest niesamowicie barwny, różnorodny, zaskakujący, wymachujący sztandarem wolności i jest wielki nie tylko w rozmiarze, ale i w zapewniające turystom atrakcje. Na USA składa się pięćdziesiąt stanów w sumie dysponujące setkami lotnisk. Z przesiadką w Monachium lub Londynie tanie loty do stolicy Waszyngtonu wykonują z Warszawy linie lotnicze Lufthansa, LOT i British Airways. Połączenia dalej kontynuują m.in. American Airlines i Continental Airlines.

USA jest jednym z najpopularniejszych celów turystycznych podróży na świecie. Przemierzając je wzdłuż i wszerz pamiętajmy, że teren kraju obejmuje osiem stref czasowych. Odwiedzający go turyści stawiają sobie za cel zobaczenia jak najwięcej kultowych miejsc promowanych m.in. przez hollywoodzkie produkcje filmowe oraz, aby bliżej po obcować z prowadzonym tu unikalnym sposobem bycia i życia. Największe turystyczne oblężenie przeżywają wielkie metropolie USA jak Nowy Jork, Los Angeles, Chicago, Las Vegas, czy Miami. Największymi symbolami tego państwa są: należąca do światowego dziedzictwa kultury UNESCO Statua Wolności w Nowym Jorku, Wielki Kanion, Głowy Prezydentów w Mount Rushmore w Południowej Dakocie, Disney Word w Orlando na Florydzie, Biały Dom w Waszyngtonie i dzielnica Hollywood w Los Angeles wraz z Aleją Gwiazd.

Do Nowego Jorku przyjeżdża się oglądać oprócz Statuy centrum finansowe i kulturalne Manhattan ze stojącymi w nim drapaczami chmur i największy z nich Empire State Buliding, znanym Central Parkiem, centrum mody na 5 Alei, Time Squere, dzielnicę China Town, Brodway. Nowy Jork jest atrakcyjny 24 godziny na dobę i jest miastem, które nigdy nie zasypia. Naszpikowany jest klubami nocnymi, przeróżnymi restauracjami.

Z kolei kolorowe Las Vegas odwiedza się ze względu na jego centrum rozrywki, hazardu i szaleństwa. Chodź ryzykowne jest obstawianie warto od środka zobaczyć słynne kasyna lub pociągnąć jednorękiego bandytę, a nóż dopisze nam szczęście. Atrakcją są tu barwne hotele, ma się tu również rzadką okazję zawarcia szybkiego związku małżeńskiego. Z Las Vegas niedaleko jest już do cudu natury, przepięknego Grand Canyonu.

Do Miasta Aniołów przyjeżdżamy by dotknąć odbitych w Alei Gwiazd dłoni i stopy największych artystów, zobaczyć Mann’s Chinese Theatre, gdzie corocznie wręczane są oscarowe nagrody filmowe, słynną dzielnicę i napis Hollywood. Warto też w Los Angeles zobaczyć Disneyland i Studio Filmowe Universal Studio.

Symbolem San Francisco jest wiszący most. Słynna jest też wznosząca się ponad miastem 260 metrowa Piramida Transamerica. Jednak największą atrakcją odwiedzających go turystów jest wizyta w słynnym więzieniu-fortecy Alcatraz.

Na większości terytorium USA panuje umiarkowany klimat. We wszystkich południowych stanach lata są gorące i łagodne, a zimy ciepłe. Przyjechać tu można o każdej porze roku.

Podróż do Ameryki

Comments are closed.