Aloha Hawaje!

HawajeNa Oceanie Spokojnym położone są powstałe w wyniku wulkanicznym, należące do Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej bajeczne wyspy Hawaje. Nazywane Stanem Aloha są zbiorem 137 wysp, z których osiem głównych jest zamieszkałych. Słyną one z przepięknych i słonecznych plaż, lazurowych wód, palmowego krajobrazu, zakładanych na szyję wieńców egzotycznych kwiatów, drinków z palemką i zawsze szczęśliwych ludzi. Bez względu na porę dnia, zarówno na dzień dobry, jak i do widzenia obowiązuje na Hawajach magiczne Aloha!

Klimatyczne wyspy

Ciepły zwrotnikowo-morski klimat jest idealny do spędzenia na Hawajach rajskich wakacji. Charakterystyczny jest dla wysp, zróżnicowany na każdej z nich, tropikalny klimat. Latem temperatury sięgają 31 stopni Celsjusza podczas dnia i 24 stopni w nocy. Dodatkowym atutem Hawajów jest wiecznie zielona roślinność wysp, co bez względu na porę roku każdego przybyłego na nie turystę optymistycznie nastraja do życia. Wspaniałe warunki pogodowe i krajobrazowe są głównym powodem organizowanych na wyspy całorocznych rejsów.

Atrakcyjny hawajski urlop

Wśród wielu atrakcji wrażenie robią, na wyspie Maui – park Haleakala i krater Haleakala, na który można wjechać samochodem. Roztacza się ze szczytu przepiękny widok. Docierając tu przed wschodem i zachodem słońca do końca życia w naszej pamięci pozostaną niesamowite wizualne wrażenia tych chwil. Oprócz turystycznego punktu informacyjnego znajduje się też na szczycie obserwatorium astronomiczne. Na wyspie Hawai znajdują się będące najbardziej aktywnymi na świecie wulkany Kilauea i Mauna Loa oraz wodospad Akaka, którego wody spadają aż w 130-metrową przepaść. Na wyspie Kauai obaczymy zapierający dech w piersiach kanion Waimea, klify. Na Oahu znajduje się światowej sławy plaża Waikiki, wulkaniczny krater Diamond Head, morski gejzer Halona Blow Hole, świątynia Mormonów i słynny port Pearl Harbour, w którym to rozpoczęła się dla Amerykanów II wojna światowa. Wyspa Kona jest z kolei idealna dla amatorów nurkowania.

Ze wszystkich stron świata

Turystyka jest podstawową gałęzią gospodarki Hawajów. Do brzegów wysp przybija każdego roku około 2 tys. statków z turystami na pokładzie. Najczęściej zawijają one do portów Honolulu na Oahu, Kahului na Maui, Hilo na Hawaii oraz Nawiliwili na Kauai. Polacy na Hawaje dostaną się z Lotniska Warszawa-Okęcie do portu lotniczego w Honolulu liniami lotniczymi Air France/KLM, które oferują loty w atrakcyjnej cenie. Bilety lotnicze w dwie strony za zaledwie 2615zł już można rezerwować na kwiecień i maj. Cena ta obowiązuje przy płatności kartami debetowymi, przelewem lub wpłacie na konto w banku. Zawiera już wszystkie podatki i opłaty. Jeśli będziemy płacić kartą kredytową poniesiemy dodatkową opłatę 20zł, a kupując na lotnisku Chopina opłata ta wyniesie100zł. W tamtą stronę leci się liniami KLM i Deltą z przesiadkami w Amsterdamie i Seattle, w drodze powrotnej przesiadki są w Minneapolis i Paryżu, a leci się Deltą i Air France.

Comments are closed.